Duchowość Zgromadzenia

To styl życia Służebniczki w Kościele świętym i dla Kościoła. Na wzór Maryi Niepokalanej Patronki Zgromadzenia siostry oddają się całkowicie Bogu Ojcu, składając śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Naśladując Chrystusa Sługę w pokorze, prostocie i miłości siostry podejmują służbę dzieciom, ubogim i chorym.

Z czcią i szacunkiem naśladują św. Józefa, w jego pokornym i ufnym zawierzeniu Opatrzności, w ubóstwie, posłuszeństwie i pracowitości. Wpatrują się też w przykład życia i świętości bł. Edmunda, realizując jego charyzmat. Przez jego przyczynę polecają się Bogu i szerzą jego kult. Swoje powołanie służebniczki przeżywają we wspólnocie, w której zasadniczą więzią jest miłość siostrzana.