Wizyta w Ochronce Sióstr Służebniczek

W październiku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z księdzem Łukaszem Szpyrką odwiedzili dzieci z ochronki w Szebniach. Podopieczni powitali gości z dziecięcą radością, zapraszając do zabawy i rozmowy. Ksiądz Łukasz przedstawił krótką katechezę na temat aniołów. Czas upływał bardzo szybko na wspólnym śpiewie piosenek. Wizyta sprawiła dzieciom wielką radość i poprosiły o częstsze odwiedziny.

Noworoczny Dar Serca

W dniu 18 stycznia 2015r. w Kościele Parafialnym w Szebniach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji „ Noworocznego Daru Serca”, podczas którego uczniowie Zespołu Szkół w Szebniach przedstawili program artystyczny nawiązujący w swej treści do tematyki bożonarodzeniowej. W „Jasełkach” wystąpili najmłodsi aktorzy naszej szkoły – uczniowie kl. II i III  pod opieką pani Lucyny Śmietany, pani Bożeny Musiał i pani Grażyny Szerląg oraz soliści zespołu wokalnego prowadzeni przez panią Wiolettę Zygmunt.

Głównym celem spotkania było zebranie środków pieniężnych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły, aby dofinansowywać wycieczki szkolne, zakup podręczników oraz pomagać tym, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi.

„Noworoczny Dar Serca” to spotkanie, które odbywa się każdego roku i jest organizowane przez opiekunów Szkolnego Koła Caritas wraz z wolontariuszami przy współpracy z dyrekcją szkoły. Wszystkim, którzy rozumieją potrzebę niesienia pomocy innym i włączyli się do naszej akcji poprzez wsparcie finansowe, składamy serdeczne podziękowania.

Noworoczny Dar Serca

Akademia Papieska

„ Szukałem was, teraz wy przybyliście

do mnie i za to wam dziękuję…”

25 maja 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Szebniach i w Moderówce wzięli udział w Akademii Papieskiej „ Totus Tuus – Cały Twój” w Kościele Parafialnym pw. świętego Marcina w Szebniach. Uroczystość rozpoczęta została Mszą świętą, w której uczestniczyli zaproszeni goście, parafianie oraz nauczyciele i uczniowie.

Młodzież przybliżyła najważniejsze wydarzenia z działalności św. Jana Pawła II, począwszy od dzieciństwa, poprzez młodość i cały pontyfikat, recytując utwory, w których mówili o roli Maryi  w Jego życiu oraz wielkiej miłości do drugiego człowieka i Ojczyzny. Przywołali fragmenty  encyklik Karola Wojtyły  mówiące o ponadczasowych wartościach takich jak  piękno, prawda i dobro.  Młodzi artyści zaprezentowali wiele utworów muzycznych, wyrażając wdzięczność za obecność  św. Jana Pawła II w naszym życiu, za Jego cenne wskazówki, słowa nadziei i wsparcia w dążeniu do pogłębiania wiary.

Uroczystość poświęcona pontyfikatowi Wielkiego Papieża skłoniła publiczność do głębokiej refleksji i przemyśleń.

piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny