Nowi ministranci

Dnia 12.10,2014 w poczet członków Liturgicznej Służby Ołtarza przyjęci zostali: Jakub Janiga i Michał Klocek

Kongres Misyjny Dzieci

Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci Pod hasłem "Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału" w rzeszowskiej katedrze odbył się w dniu 20. września 2014 r. VI Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Wzięli w nim udział dzieci naszej parafii – uczniowie Zespołu Szkół w Moderówce. Dzieciom towarzyszyły siostry służebniczki BDNP – s. M. Agnieszka i s. Maria. W katedrze najmłodsi wysłuchali świadectwa kapłanów, którzy pracowali na misjach, zobaczyli scenkę misyjną, a także uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył pasterz naszej diecezji ks. bp Jan Wątroba. Podczas Mszy św. dzieci trzymały kawałki transparentu z napisem: SZEBNIE, dlatego też zauważył nas neopresbiter – ks. Marcin Dunaj. Ta nieliczna grupka godnie reprezentowała naszą parafię. Po przerwie na posiłek dzieci czekały różne niespodzianki. Najpierw o godz. 14.00 uczestniczyły w pokazie fontanny multimedialnej. Choć stały pod parasolami, to widok tryskającej wody dostosowanej do melodii znanych bajek i piosenek zostawił miłe wrażenie. Później młodzi parafianie zwiedzali sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, modlili się u stóp cudownej figury Matki Bożej, zatrzymali się pod wielkim krzyżem Pana Jezusa w wirydarzu Ojców Bernardynów. W strumieniach deszczu przeszli przez rynek, by w Muzeum Dobrejnocki zobaczyć niezapomniane bajki i pamiątki związane z ich bohaterami. Pod wieczór przechodzili odważnie Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice". Szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do Moderówki i Szebni.

Zakopywanie Ewangelii - Niepla

Co 7 lat odbywa się ceremonia zakopywania czterech ewangelii na czterech rogach granicznych wsi Niepla. Ma to chronić pola uprawne mieszkańców wsi przed klęskami żywiołowymi

Prymicje - Ks.M.Dunaj - Witaj w domu

Prymicje - Ks. M.Dunaj - Spotkanie z grupami

Sprzątanie starego kościoła 05.2014

Sprzątanie po remoncie – stary kościół nabiera blasku Stary kościół parafialny w Szebniach nabiera blasku, trwa sprzątanie wnętrza świątyni. W dniu 17 i 19 maja br. członkowie Stowarzyszenia Parafii Szebnie „Dziedzictwo” oraz parafianie usunęli śmieci, które zalegały w kościele od wielu lat, szczególnie na strychu, w skarbczyku oraz nad zakrystią. Zabezpieczone zostały stare sprzęty liturgiczne i elementy wystroju świątyni. W sprzątaniu wzięli udział: Bogdan Słowik, Szymon Winiarz, Jan Krukar, Paweł Rozmus, Kazimierz Truty, Józef Fortuna, Adam Fortuna i Wojciech Piękoś. Wojciech Piękoś Prezes Stowarzyszenia Parafii Szebnie „Dziedzictwo”

2014-02-06-08 Rekolekcje kl. III Gim przed bierzmowaniem (Zaczernie)

2014-02-02 Koncert "Kolędy Europy" wyk. A Capella Leopolis

(02.02.2014 r.) Koncert lwowskiego zespołu "A Capella Leopolis" z akompaniamentem uczniów Szkoły Muzycznej II st. z Nowego Sącza. Jako wprowadzenie, wystąpił chór Zespołu Szkół w Szebniach.

2014-01-19 Noworoczny Dar Serca 2014 r.

Jasełka i wspólne kolędowanie oraz zbiórka na rzecz potrzebujących uczniów ZS w Szebniach.